Операційні системи Windows - яка краще?

Незважаючи на те, що Windows 7 існує вже три роки на ринку, вона не витіснила повністю XP, хоча остання морально застаріла, а у Windows 7 набагато переваг. Чому так вийшло? Операційну систему Windows XP було випущено ще у 2001 році, вона стала однією з найпопулярніших систем від Microsoft. Вже минуло майже 13 років, але дуже багато користувачів, чиї комп'ютери працюють саме на неї.

Тільки після 2011 року Windows 7 вдалося обійти XP по кількості встановлень.

Які ж переваги в XP? Наголошується, що система вживає небагато ресурсів, що дає можливість використовувати її на слабких та старих комп'ютерах. Крім того, при оперативній пам'яті в 2 ГБ деякі ігри працюють на слабкому ПК краще, ніж на XP. Також можна зарахувати до плюсів більш економне витрачання ресурсів батареї ноутбука.

Це - найголовніші переваги цієї системи.

Спадкоємиця, ОС Windows 7, отримала багато оновлень та покращень. Серед яких підтримка 64-бітної системи, яка більш продуктивна: збільшена робоча швидкість, а також оперативної пам'яті встановити можна більше. Так, 32-бітні версії Windows лімітовані 4ГБ при тому, що цій об'єм повністю не доступний усім програмам. Наприклад, 1ГБ займає сама операційна система, 1ГБ резервується для відеопам'яті. Тому на самі програми залишається не більше 2 ГБ — якщо вони “важкі”, пам'яті буде вже недостатньо. 

Для Windows 7 потрібні нові драйвери — вони постачаються Microsoft, а на XP драйвери софтверний гігант вже не випускає. Оновлені драйвери звуку, для графічних карт значно покращують загальну якість роботи комп'ютера. Підтримка DirectX 10 та DirectX 11 підвищує продуктивність в іграх. Взагалі система Windows 7 має збільшену продуктивність та плавність роботи. Й вочевидь, що XP морально застаріла — їй багато років, а щороку виходять нові поколінь відеокарти, процесори та інша апаратна частина, яка потребує більших ресурсів та можливостей.

Окрім “сімки” Windows 7 на ринку також активно проштовхують останню версію Microsoft Windows 8, яку встановлюють на усі нові ноутбуки, але її також можна купити тут http://price.ua/catalog5494.html, або через пошук “операционные системы” на цьому ресурсі.

По усім тестуванням можна відмітити, що Windows 7 нібито краще за Windows 8, але по диспетчеру задач та по завантаженню процесору Windows 7 більш навантажує. При тому, що у Windows 8 багато гігабайтів баласту - він мав би “гальмувати” комп'ютер набагато більше. 

У цілому Windows 8 може копіювати різні файли, запускати ігри більш спритно, а також швидкість основних системних програм також вища за Windows 7.

Висновок такий: якщо у вас старий комп'ютер, та ваші потреби не торкаються сучасних програм та ігор — можете й не змінювати XP, але пам'ятайте, що драйвери на неї вже не випускають. Якщо ваш вибір між “сімкою” або Windows 8, вирішувати вам. Деякі користувачі зауважують, що Windows 8 має недоліки, але все ж таки компанія Microsoft працює й випускає оновлення та покращення функціоналу. Так, було презентовано Windows 8.1 де було враховано функціонал не тільки для сенсорного інтерфейсу — компанія виправила помилки (наприклад, повернула кнопку “Пуск”), зробила операційну систему більш корисною та практичною, зручною. І усім володарям Windows 8 запропоновано безкоштовне оновлення до версії 8.1. Коштуватиме 8.1 стільки ж, скільки й Windows 8. У будь-якому випадку, якщо не задовольняє Windows ви можете спробувати Linux, iOs, CHROME, тощо, але усі звикли до Windows, тому перевчатися до чогось нового завжди здається складнішим, тому популярність Windows ще довго буде принциповою.