Регулятор заборонив продаж низки моделей iPad і iPhone в США.

 

Американський торговий регулятор визнав Apple винною в порушенні патенту Samsung і заборонив продаж деяких старих моделей iPad і iPhone в США. Якщо Apple не вдасться виграти апеляцію, з американського ринку зникнуть iPhone 3GS, iPhone 4, iPad 3G і iPad 2 3G.

Комісія з міжнародної торгівлі США (International Trade Commission - ITC) визнала компанію Apple винною в порушенні патенту свого головного конкурента на ринку планшетів і смартфонів і противника в патентній війні - південнокорейської компанії Samsung. Йдеться про патент на бездротові 3G-технології і пов'язану з ними здатність коректно передавати дані.

Оскільки ITC стежить за тим, щоб зроблені за кордоном товари відповідали американським торговельним нормам, а продукція Apple збирається в Китаї і Тайвані, своїм рішенням комісія фактично наклала заборону на імпорт і продаж низки ранніх моделей iPad і iPhone в США.

Заборона торкнеться iPhone 3GS, iPhone 4, iPad 3G і iPad 2 3G, однак тільки тих, які підключені до AT & T, найбільшого стільникового оператору в США. Заборона набуде чинності, якщо протягом 60 днів на нього не накладе вето президент Барак Обама або якщо Apple не вдасться оскаржити рішення. Сама компанія обов'язково збирається оскаржити рішення ITC і запевняє клієнтів, що воно ніяк не вплине на доступність продукції Apple в США.

Варто відзначити, що сьогоднішнє рішення скасовує винесений у вересні 2012 року суддею ITC Джеймсом Гілдеа вердикт, згідно з яким Apple не порушувала патентів Samsung. У південнокорейській компанії нове рішення ITC зустріли з ентузіазмом. «Остаточне рішення ITC доводить, що Apple довгий час безкарно користувалася технологічними інноваціями Samsung», - йдеться в заяві компанії.

Оскільки заборона ITC стосується старих моделей продукції Apple, деякі з яких вже не випускаються в США, рішення регулятора не стане катастрофою для каліфорнійської компанії. І вже точно вона не покладе край патентній війні між Apple і Samsung, залучених в судові позови один з одним щонайменше в десяти країнах світу. Останнє судове рішення з даного питання було прийнято на користь Apple. Торік федеральний суд США ухвалив, що Samsung має виплатити американському конкурентові $ 1 млрд за порушення патентних прав. Згодом сума штрафу була скорочена до $ 600 млн.