Огляд Google Glass

 

Зовнішній вигляд Glass

Основа Glass - титанова оправа з нескладними дужками. Оправа міцна, але при цьому гнучка.

Все залізо і батарея Google Glass знаходиться в невеликому і дуже легкому пластиковому корпусі.

Комплект

Окуляри, чохол, сонцезахисні скла (чорні), вітрозахисні скла (прозорі), MicroUSB

Специфікації:

- Android 4.0.3 + лаунчер Google Glass

- Дисплей-проектор з роздільною здатністю 640 на 360 точок

- Двоядерний TI OMAP 4430 (Cortex-A9) з частотою 1.2 ГГц

- 1 ГБ ОЗУ

- Wi-Fi 802.11b/g

- Bluetooth

- GPS-приймач

- Акселерометр

- 16 ГБ вбудованої пам'яті

- 5 мегапіксельна камера з можливістю запису відео 720p

- Батарея: ймовірно 700-800 мАгод.

Робота

Щоб увімкнути окуляри, потрібно або закинути високо голову, або просто натиснути на сенсорну область окуляр: вона знаходиться на дужці і розпізнає натискання, гортання вправо/вліво і вгору/вниз. Користувач бачить вікно Glass зверху справа, тому це ніяк не відволікає від оточення. Розмір і розташування очей у всіх теж різне, тому проектор можна рухати. У робочому стані головний екран окуляр - це картка з написом «Ok, Glass».

Зліва від цього екрану знаходиться меню окуляр: ті, картки, які не можна змінити або переставити: останній маршрут, календар, погода та налаштування. Тут можна подивитися скільки заряду залишається у окуляр і що увімкнено, Wi-Fi або Bluetooth.

Праворуч від вікна «Ok, Glass» знаходяться картки, розфасовані по часу: мої фотографії, відео, СМС, твіти, повідомлення Facebook та інші картки від додатків.

Додатки тут працюють таким чином: спочатку ви в особистому кабінеті Google Glass копіюєте свій ID і «віддаєте» його яким-небудь додаткам: Facebook, Twitter або The New York Times. І вже після цього додатки відсилають картки, а що в цій картці - це визначає сам додаток. Це може бути новина, картинка, твіт або ще щось.

Крім карткового інтерфейсу, Glass працюють з наступними голосовими командами:

- Запис відео: «ok, glass, record a video.»

- Фотозйомка: «ok, glass, take a picture.»

- Запуск Google Now: «ok, glass, [question].»

- Запуск Google+ hangout: «ok, glass, hang out with [person / circle].»

- Пошук: «ok, glass, google [search query].»

- Пошук фотографій: «ok, glass, google photos of [search query].»

- Переклад: «ok, glass, say [text] in [language].»

- Навігація: «ok, glass, give directions to [place].»

- Відправлення повідомлень: «ok, glass, send a message to [name].»

- Відображення погоди: «ok, glass, how is the weather in [location]?»

- Відображення інформації про політ: «ok, glass, when does flight [flight number] depart from [airport]?»

 

Розпізнає, зізнатися, дуже чітко і мою «жахливу» англійську окуляри розуміють на ура.

Google Glass - це самостійний продукт, але йому потрібен інтернет. Його можна отримати або за допомогою телефону, і тоді за допомогою Glass можна буде читати/писати СМС і приймати/відхиляти/набирати дзвінки. Або підключити окуляри до Wi-Fi точки доступу.

Робота батареї

Щодо телефону відразу виникає питання: як цілий день ходити з інтернет-шарингом? Як бути з зарядом, батарея ж швидко сяде? Ні. Основним пожирачем батареї є екран, відповідно, якщо окуляри замінюють вам телефон: ви не дістаєте його, а екран їсть набагато більше інтернет-шаринга, так, до кінця дня на телефоні показуватиме трохи менше половини батареї, а от окуляри можуть повністю сісти. Крім того, якщо почати знімати відео, ви посадите їх за годину.

Висновок

До логіки системи окуляр ви швидко звикнете, за день. А ще зрозумієте на скільки окуляри зручні. Google дійсно постаралися. Вартість окуляр - 1600 доларів. Це пояснюється тим, що це розробка та збірка майже ручна і в світі їх всього близько 2 тисяч. У майбутньому, Glass коштуватимуть від 300 до 500 доларів.

Мені хотілося б вірити в те, що людина бачить у майбутньому щось неймовірне, щось особливе. І мені подобається впроваджувати інновації в самого себе: якщо Google Glass таки вийде на ринок, я з задоволенням буду ними користуватися, вони набагато зручніші за смартфон.